Delar av servis Rörstrand
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
800 SEK
SERVIS, delar av servis, 6 dlr, Rörstrand, dekor med gröna bladslingor, jugend, 1900-talets första del, bestående av: 5 serveringsfat (längd 25-38 cm), soppterrin (höjd ca 23 cm, längd 33 cm)
Bruksslitage, små nagg förekommer
827462
2020-10-18