Lanternor 2 st Svenska Flottan

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LANTERNOR, 2 st, styrbord och babord koppar och glas, 1900-talets första hälft, märkta med G omslutet av tre kronor, nummerriktiga G353 resp G356, höjd ca 30 cm

Patina, bruksslitage, färgstänk, en något hoptryckt

827593

2020-10-27