Bordsgarnityr Louis XVI-stil

Bordsgarnityr Louis XVI-stil
Bordsgarnityr Louis XVI-stil

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSGARNITYR, 3 delar, Louis XVI-stil, omkring sekelskiftet 1900, bordspenydl samt ett par urnor, sten, mässing samt bronserad metall, bordspendyl där det runda urhuset är uppburet av två pelare, emaljerad urtavla med målad blomsterdekor och arabiska siffror, märkt "J Mouchet", urets verknummer 34059, krönande blomsterkorg, bredd 22 cm, höjd 38 cm, urnornas höjd 26 cm.

Slitage, nagg, lagningar., en urna något sned.

827647

2020-10-19