Keramik Kina
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
URNA SKÅL, 2 dlr, keramik kina, mörkbrubrunglaserad höjd 29 cm, skål chun glasyr, diameter ca 15 cm, i box.
Privinens Wladimir Simon Semcesen (1906-1969) inköpt i kian 1950-1960-talet före kulturrevolutionen
kantnagg slitge
827680
2020-10-22