Keramik Kina

Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNA SKÅL, 2 dlr, keramik kina, mörkbrubrunglaserad höjd 29 cm, skål chun glasyr, diameter ca 15 cm, i box.

Privinens Wladimir Simon Semcesen (1906-1969) inköpt i kian 1950-1960-talet före kulturrevolutionen

kantnagg slitge

827680

2020-10-22