Bordssurtout 1800-tal

Bordssurtout 1800-tal
Bordssurtout 1800-tal
Bordssurtout 1800-tal
Bordssurtout 1800-tal
Bordssurtout 1800-tal
Bordssurtout 1800-tal
Bordssurtout 1800-tal
Bordssurtout 1800-tal
Bordssurtout 1800-tal
Bordssurtout 1800-tal
Bordssurtout 1800-tal
Bordssurtout 1800-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSSURTOUT, 1800-talets andra hälft, empirestil, förgylld brons, spiralformat skaft krönt av lagerkrans, 3 karaffer med förgylld dekor, spegelglas, tassfötter, höjd ca 35,5 cm

Spegelglas med slitage/åldersfläckar

827803

2020-10-20