Bordssurtout 1800-tal
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSSURTOUT, 1800-talets andra hälft, empirestil, förgylld brons, spiralformat skaft krönt av lagerkrans, 3 karaffer med förgylld dekor, spegelglas, tassfötter, höjd ca 35,5 cm
Spegelglas med slitage/åldersfläckar
827803
2020-10-20