Vitriskåp
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, 1800-talets mitt, mahognyfanér, intarsiadekor med flertalet träslag, pardörrar med spröjsad dekor, invändigt med löstagbara hyllplan, höjd ca 168, 105x34 cm, nyckel finns
Enligt uppgift finns det en brev under toppskivan, bakom bakstycket signerat och daterat av snickaren -1849
Bruksslitage
827814
2020-10-22