Vitriskåp

Vitriskåp
Vitriskåp
Vitriskåp
Vitriskåp
Vitriskåp
Vitriskåp
Vitriskåp
Vitriskåp
Vitriskåp
Vitriskåp

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VITRINSKÅP, 1800-talets mitt, mahognyfanér, intarsiadekor med flertalet träslag, pardörrar med spröjsad dekor, invändigt med löstagbara hyllplan, höjd ca 168, 105x34 cm, nyckel finns

Enligt uppgift finns det en brev under toppskivan, bakom bakstycket signerat och daterat av snickaren -1849

Bruksslitage

827814

2020-10-22