Rörstrand gallerskål samt assietter
Klubbat för:
550 SEK
1 500 SEK
RÖRSTRAND, fruktservis, 13 dlr., porslin, 1900-talets första hälft, rokokostil, dekor i blått, bestående av: gallerskål, assietter med bruten bård, 12 st., diameter ca 21-33 cm
Obetydligt bruksslitage
827862
2020-10-23