Hattar hattask handskar

Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar
Hattar hattask handskar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HATTAR, HATTASK, MUFF, HANDSKAR, 8 dlr., 1900-talets början, bland annat från Sidenhuset, Stockholm

PROVENIENS: En Chapeau-claque (Max Eckard, Berlin) enligt uppgift från Josef Sachs (1872-1949), NK:s grundare

Åldersrelaterat slitage

828052

2020-10-20