Evald Björnberg oljemålning

Evald Björnberg oljemålning
Evald Björnberg oljemålning
Evald Björnberg oljemålning
Evald Björnberg oljemålning
Evald Björnberg oljemålning
Evald Björnberg oljemålning

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EVALD BJÖRNBERG (1895-1971): Slottsbacken - Stockholm, signerad och daterad -46, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 25x51 cm,

PROVENIENS:
Köpt direkt av konstnären 1946

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

828105

2020-10-22