Anna-Lisa Thomson
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANNA-LISA THOMSON (1905-1952): Stockholm i vinterskrud, signerad och daterad Anna Lisa Thomson 1941, olja på duk, ca 34x46 cm
PROVENIENS:
Den Maurinska konstsamlingen
Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer
828120
2020-12-06