Anna-Lisa Thomson

Anna-Lisa Thomson
Anna-Lisa Thomson
Anna-Lisa Thomson
Anna-Lisa Thomson
Anna-Lisa Thomson
Anna-Lisa Thomson

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ANNA-LISA THOMSON (1905-1952): Stockholm i vinterskrud, signerad och daterad Anna Lisa Thomson 1941, olja på duk, ca 34x46 cm

PROVENIENS:
Den Maurinska konstsamlingen

Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer

828120

2020-12-06