Kurt Törnqvist olja
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KURT TÖRNQVIST (1921-2008), "Kvinna i blå klänning", signerad och daterad -51, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 35,5x32 cm
PROVENIENS:
Galerie Aesthetica
Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen
828121
2020-10-22