Kurt Törnqvist olja

Kurt Törnqvist olja
Kurt Törnqvist olja
Kurt Törnqvist olja
Kurt Törnqvist olja
Kurt Törnqvist olja
Kurt Törnqvist olja

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KURT TÖRNQVIST (1921-2008), "Kvinna i blå klänning", signerad och daterad -51, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 35,5x32 cm

PROVENIENS:
Galerie Aesthetica

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

828121

2020-10-22