Stig Åkervall 2 st oljemålningar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STIG ÅKERVALL (1919-51): (2) "Puerto de la Cruz", signerade S Åkervall, olja på duk, samt duk på pannå, ca 27x46 resp 19x36,5 cm

PROVENIENS:
Galerie Aesthetica

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

Krackelyr, färgbortfall, dåligt spänd duk

828162

2020-10-23