Stig Åkervall 2 st oljemålningar
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG ÅKERVALL (1919-51): (2) "Puerto de la Cruz", signerade S Åkervall, olja på duk, samt duk på pannå, ca 27x46 resp 19x36,5 cm
PROVENIENS:
Galerie Aesthetica
Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen
Krackelyr, färgbortfall, dåligt spänd duk
828162
2020-10-23