Mössbord allmoge 1800-tal
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MÖSSBORD, 1800-tal, allmoge, polykromt bemå¨lat, daterat 1847, skiva med immitationsmåleri, låda i sarg, draghandtag i mässing, höjd ca 74, 64x101 cm
Renoverat, kompletterat, sprickor, slitage, nyckel saknas
828205
2020-10-20