Evy Låås oljemålning
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
EVY LÅÅS (1923-1999): "Kvinnoporträtt", signerad Låås, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 26x22,5 cm,
PROVENIENS:
Färg och Form 1965
Den Maurinska konstsamlingen
Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer
Oramad
828209
2020-12-06