Gerd Ulfström Björnberg
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GERD ULFSTRÖM-BJÖRNBERG (1909-1991): "I solgården", 1944, monogramsignerad SU, olja på pannå, ca 24x33 cm
PROVENIENS:
Köpt direkt av konstnären 1946
Den Maurinska konstsamlingen
Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer
828212
2020-12-06