Bläckhorn och brevställ
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLÄCKHORN och BREVSTÄLL, 1800-talets slut, brevställ i mässing, genombruten dekor i form av fyr och segelbåt bl a, bläckställ med bas i täljsten, gjutjärn samt glas, dekor i form av fabeldjur, höjd ca 16 cm
Bläckhornets lock av, dekor något lös, enstaka nagg
828217
2020-10-20