Bläckhorn och brevställ

Bläckhorn och brevställ
Bläckhorn och brevställ
Bläckhorn och brevställ
Bläckhorn och brevställ
Bläckhorn och brevställ
Bläckhorn och brevställ
Bläckhorn och brevställ
Bläckhorn och brevställ

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BLÄCKHORN och BREVSTÄLL, 1800-talets slut, brevställ i mässing, genombruten dekor i form av fyr och segelbåt bl a, bläckställ med bas i täljsten, gjutjärn samt glas, dekor i form av fabeldjur, höjd ca 16 cm

Bläckhornets lock av, dekor något lös, enstaka nagg

828217

2020-10-20