Skålar
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SKÅLAR, 2 st., tidigt 1900-tal, slipat glas med socklar samt övre ring i förgylld brons, höjd mellan ca 5-.9 cm
Sockeln till den mindre skålen har släppt samt är något böjd, bruks och åldersrelaterat slitage
828218
2020-10-23