Inez Leander

Inez Leander
Inez Leander
Inez Leander
Inez Leander
Inez Leander
Inez Leander

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

INEZ LEANDER (1879-1969), "Tunisiskt landskap", signerad, olja på pannå, ca 16x22 cm,

PROVENIENS:
Konstnärshuset 1959
Den Maurinska konstsamlingen

Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer

828220

2020-12-06