Stolar
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 8 st, barockstil, 1900-talets första hälft, ek, balusterformade genombrutna ryggbrickor, intarsiadekor, sitsarna klädda med brunt läder, fotavslutningar i form av claw and ball, sitthöjd ca 47 cm.
Bruksslitage, fläckar, mindre skador, lagningar.
828326
2020-10-31