Ewald Björnberg Koön Marstrand
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EVALD BJÖRNBERG (1895-1971): (2) "Efter solnedgången Koön - Marstrand" samt Skärgårdsbild, signerade, olja på duk uppfodrade på pannå, ca 18x23 - 5,5x21 cm,
PROVENIENS:
Konstsalongen Samlaren 1945
Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen
828340
2020-10-23