Ewald Björnberg Koön Marstrand

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EVALD BJÖRNBERG (1895-1971): (2) "Efter solnedgången Koön - Marstrand" samt Skärgårdsbild, signerade, olja på duk uppfodrade på pannå, ca 18x23 - 5,5x21 cm,

PROVENIENS:
Konstsalongen Samlaren 1945

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

828340

2020-10-23