Sven X:et Erixson, 7 litografier Kring operan Ania

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ERIXSON, Sven X:et (1899-1970): Mapp "Kring operan Aniara", 7 st färglitografier, signerade och numrerade, signerade X-et 213/350

Bladens titlar: Miman, Midsommarfesten, Libidell, Dräktskiss (Humoristen Sandon), Rymdmatroser, Dansskiss, Lyrans stjärnbild

Smärre slitage, mapp med dedikation

828427

2020-10-23