Svensk form litografi Stig Lindberg 1961

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STIG LINDBERG. STAVENOW, ÅKE - HULDT, ÅKE H. Svensk form. Stockholm 1961.
4:o. 1 signerad litografi Stig Lindberg 61, kolorerade och andra illustrationer.
Svart skinnband, inre denteller, helt guldsnitt. Bibliofilupplaga tryckt i 500 nr. ex., detta nr 55. Exlibris Qvartinge Antikhandel Form 1900.

Lätt nött band.

828557

2020-10-22