Ingrid Atterberg, "Negro", golvvas, Upsala Ekeby

Ingrid Atterberg,
Ingrid Atterberg,
Ingrid Atterberg,
Ingrid Atterberg,
Ingrid Atterberg,
Ingrid Atterberg,
Ingrid Atterberg,
Ingrid Atterberg,
Ingrid Atterberg,
Ingrid Atterberg,

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

INGRID ATTERBERG, "Negro", golvvas, Upsala Ekeby, i produktion 1953-1958, dekor av vita streck mot brun oglaserad fond, stämplad UE 2137 Abg, höjd 46 cm

Smärre bruksslitage

828591

2020-10-25