Kandelabrar 1800-tal
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, Restauration, Frankrike, för vardera 3 ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, tripodfotplatta med tassfötter, dekor av växtornamentik, pelaren med slingrande orm, krönta av flamma, lösa manschetter, höjd 57,5 cm
Lättare skevhet
828630
2020-10-20