Signe Barth
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SIGNE BARTH (1895-1982): "Fiskebåtar i hamn", signerad och daterad Signe Barth -46, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 27x23 cm,
Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
PROVENIENS:
Konstnärshuset 1950
Den Maurinska konstsamlingen
Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer
Oramad, ytslitage
828703
2020-12-06