Signe Barth

Signe Barth
Signe Barth
Signe Barth
Signe Barth
Signe Barth
Signe Barth

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SIGNE BARTH (1895-1982): "Fiskebåtar i hamn", signerad och daterad Signe Barth -46, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 27x23 cm,

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer

PROVENIENS:
Konstnärshuset 1950
Den Maurinska konstsamlingen

Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer

Oramad, ytslitage

828703

2020-12-06