Sidenbroderi Kina

Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SIDENBRODERI, Kina, 1900-talets första hälft, motiv med figurer, bär stämpel på nedre vänstra hörnets baksida, ca 180x120 cm

Revor i sidenet, slitage, fläckar

828725

2020-10-24