Servisdelar Ostindia
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖRSTRAND, servis, 27 dlr, "Ostindia", bestående av: 3 mattallrikar, 3 efterrätt, 4 djupa, 2 assietter, 2 koppar, 3 fat, tefat, terrin med lock, karott med lock, ytterfoder, sockerskål med lock, gräddsnipa, såssnipa, 3 uppläggningsskålar,
Lock till terrin med sprickor
Missfärgningar, repor, krackeleringar förekommer
828794
2020-10-27