Fat Japan 17/1800-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAT, 1700/1800-tal, Japan, porslin, rund form, underglasyrmålad dekor i blått, motiv utgörs av b.la. tranor, växtlighet och snäckor, även bemålat på undersidan, med upphängning, höjd ca 7,5, diameter 44 cm
1 nagg på undersida storlek ca 0,9 cm
828861
2020-10-26