Fat Japan 17/1800-tal

Fat Japan 17/1800-tal
Fat Japan 17/1800-tal
Fat Japan 17/1800-tal
Fat Japan 17/1800-tal
Fat Japan 17/1800-tal
Fat Japan 17/1800-tal
Fat Japan 17/1800-tal
Fat Japan 17/1800-tal
Fat Japan 17/1800-tal
Fat Japan 17/1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FAT, 1700/1800-tal, Japan, porslin, rund form, underglasyrmålad dekor i blått, motiv utgörs av b.la. tranor, växtlighet och snäckor, även bemålat på undersidan, med upphängning, höjd ca 7,5, diameter 44 cm

1 nagg på undersida storlek ca 0,9 cm

828861

2020-10-26