Knut Gruva
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KNUT GRUVA (1902-1981): (2) ´´Stilleben med rutig duk´´, Gården, signerade och daterade -53 samt -58, olja på duk samt pannå, ca 24,5x35 respektive 32x40 cm
Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen
828863
2020-10-22