Knut Gruva

Knut Gruva
Knut Gruva
Knut Gruva
Knut Gruva
Knut Gruva
Knut Gruva
Knut Gruva
Knut Gruva

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KNUT GRUVA (1902-1981): (2) ´´Stilleben med rutig duk´´, Gården, signerade och daterade -53 samt -58, olja på duk samt pannå, ca 24,5x35 respektive 32x40 cm

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

828863

2020-10-22