Kärra omkring sekelskiftet 1900

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KÄRRA, omkring sekelskiftet 1900, trä och gjutjärn, bredd 56 cm, höjd 128 cm.

Proveniens: Spinneriet i Lindome

Åldersrelaterat slitage, sprickor.

828918

2020-10-30