Wilgot Olsson oljemålning
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
WILGOT OLSSON (1906-1990): "Den blommiga kannan", signerad Wilgot Olsson, olja på duk, ca 33,5x41 cm,
PROVENIENS:
Modern Konst i Hemmiljö 1949
Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen
828922
2020-10-22