Wilgot Olsson oljemålning

Wilgot Olsson oljemålning
Wilgot Olsson oljemålning
Wilgot Olsson oljemålning
Wilgot Olsson oljemålning
Wilgot Olsson oljemålning
Wilgot Olsson oljemålning

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

WILGOT OLSSON (1906-1990): "Den blommiga kannan", signerad Wilgot Olsson, olja på duk, ca 33,5x41 cm,

PROVENIENS:
Modern Konst i Hemmiljö 1949

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

828922

2020-10-22