Fred Andersson -
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
FRED ANDERSSON (1921-1989), "Stilleben med lake", signerad och daterad FRED -53, olja på duk, ca 49x23,5 cm,
PROVENIENS:
Köpt direkt av konstnären 1955
Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen
828940
2020-10-22