Fred Andersson -

Fred Andersson -
Fred Andersson -
Fred Andersson -
Fred Andersson -

Klubbat för:

2 400 SEK

1 200 SEK

FRED ANDERSSON (1921-1989), "Stilleben med lake", signerad och daterad FRED -53, olja på duk, ca 49x23,5 cm,

PROVENIENS:
Köpt direkt av konstnären 1955

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

828940

2020-10-22