Charles Hallberg
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHARLES EDWARD HALLBERG (1855 i Västra Frölunda, Göteborg -1940 i Chicago): Båt i öppet hav, signerad C Hallberg, daterad 17 (?), olja på pannå, ca 24,5x34,5 cm
Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen
Krackeleringar
828966
2020-10-23