Charles Hallberg

Charles Hallberg
Charles Hallberg
Charles Hallberg
Charles Hallberg
Charles Hallberg
Charles Hallberg
Charles Hallberg
Charles Hallberg

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CHARLES EDWARD HALLBERG (1855 i Västra Frölunda, Göteborg -1940 i Chicago): Båt i öppet hav, signerad C Hallberg, daterad 17 (?), olja på pannå, ca 24,5x34,5 cm

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

Krackeleringar

828966

2020-10-23