Bord, 1800-tal

Bord, 1800-tal
Bord, 1800-tal
Bord, 1800-tal
Bord, 1800-tal
Bord, 1800-tal
Bord, 1800-tal
Bord, 1800-tal
Bord, 1800-tal
Bord, 1800-tal
Bord, 1800-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SALONGSBORD, 1800-talets första hälft, fanerat med mahogny, monteringar i mässing, oval skiva med genombruten gallerkant, benanfanger med dekor av ansiktsmaskaroner, utdragbara ljusbrickor, avsmalnande ben med fotkryss, höjd ca 74, 51x41 cm

Bruksslitage, renoverad och kompletterad

829086

2020-10-22