Tove Jansson oljemålning
Klubbat för:
39 000 EUR
Utropspris
8 000 EUR
TOVE JANSSON (1914-2001) stilleben med frukter och tulpaner, signerad samt daterad -46, olja på duk, 62x50 cm
Utställningar: Tove Jansson minnesutställning Wäinö Aaltonen museum 28.3-1.6 2003, Tammerfors konstmuseum 15.6-29.9 2002
829119
2020-12-07