Tove Jansson oljemålning

Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning

Klubbat för:

39 000 EUR

8 000 EUR

TOVE JANSSON (1914-2001) stilleben med frukter och tulpaner, signerad samt daterad -46, olja på duk, 62x50 cm

Utställningar: Tove Jansson minnesutställning Wäinö Aaltonen museum 28.3-1.6 2003, Tammerfors konstmuseum 15.6-29.9 2002

829119

2020-12-07