Ture Berglund fiskvas
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 000 SEK
LAMPOR, (2), jugend, varav en av Ture Berglund, Stockholms glasbruk, s.k. "Skansenglas", 1900-tal, grön glasmassa med krackelyrer, dekor av blommor, höjd 27 cm, samt lampa i klarglas med krackelyrer, höjd ca 25 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, Ej funktionstestade, lampan i glasglas med klipp sladd
829190
2020-10-26