Ture Berglund fiskvas

Ture Berglund fiskvas
Ture Berglund fiskvas
Ture Berglund fiskvas
Ture Berglund fiskvas
Ture Berglund fiskvas
Ture Berglund fiskvas
Ture Berglund fiskvas
Ture Berglund fiskvas

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

LAMPOR, (2), jugend, varav en av Ture Berglund, Stockholms glasbruk, s.k. "Skansenglas", 1900-tal, grön glasmassa med krackelyrer, dekor av blommor, höjd 27 cm, samt lampa i klarglas med krackelyrer, höjd ca 25 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, Ej funktionstestade, lampan i glasglas med klipp sladd

829190

2020-10-26