Kinas Trädgårdar Sirén 2 vol.

Kinas Trädgårdar Sirén 2 vol.
Kinas Trädgårdar Sirén 2 vol.
Kinas Trädgårdar Sirén 2 vol.
Kinas Trädgårdar Sirén 2 vol.
Kinas Trädgårdar Sirén 2 vol.
Kinas Trädgårdar Sirén 2 vol.
Kinas Trädgårdar Sirén 2 vol.
Kinas Trädgårdar Sirén 2 vol.
Kinas Trädgårdar Sirén 2 vol.
Kinas Trädgårdar Sirén 2 vol.

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KINESISK TRÄDGÅRDSKONST. (2). SIRÉN, OSVALD. Kinas trädgårdar och vad de betytt för 1700-talets Europa. I-II. Stockholm (Aktiebolaget Svensk Litteratur) 1948-50.
4:o (ca 308x238 mm.). Färgplanscher o.a. illustrationer.
Rödbruna originalhfrbd, guldornerade ryggar. Exlibris. 2 vol.

Del 1 något nött band med skador på pappret på främre pärm, något fläckade ryggar. Text något "vattrad" i början av del I.

829295

2020-10-22