Karmstol möjligen Norge
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOL, 1800-talets första hälft, möjligen Norge, bemålad i blått och rött, dekor av kammåleri, stoppas sits, sitthöjd 45, höjd 95 cm
Senare klädsel med skador, rygg med avslag (baksida), brukslitage
829305
2020-10-21