Reseur Frankrike 1800-talets senare del

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RESEUR, Frankrike, 1800-talets senare del, manuellt urverk, cylindergång med timrepetition, mässingsfodral, glas med fasad kant, emaljerad urtavla, höjd ca 120 mm, bredd ca 85 mm, djup ca 80 mm, nyckel för uppdrag samt reseetui i orignal medföljer

Mässing i behov av puts/ rengöring. Reseetui med åldersrelaterat slitage. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

829398

2020-10-24